ARCHITEKTURA PRVNÍ REPUBLIKY V PRAZE

O PROJEKTU

V letošním roce oslavujeme sté výročí založení Československé republiky. I my jsme si pro vás připravili několik budov z tohoto období, na kterých chceme ukázat odvahu a sílu osobností architektů, kteří v té době přinášeli nové pohledy na architekturu, pracovali s novými materiály a nebáli se inovací. Proto jsme se rozhodli vám v rámci našeho projektu Architektura první republiky v Praze postupně představit a otevřít několik běžně nepřístupných budov, které s tímto obdobím souvisí, a demonstrovat na nich pestrost architektonických stylů a přístupů v jejich historickém i funkčním kontextu. V dubnu jsme zpřístupnili reprezentativní palác Archa a další budovy otevřou své brány každou poslední neděli v měsíci do listopadu 2018 (kromě prázdninových měsíců a května). Vyvrcholením bude jejich společné znovuotevření v neděli 28. října, přímo v den oslav vzniku Československé republiky. 

V rámci prohlídek vám průvodce představí nejen budovu jako takovou, ale i její historický, architektonický a společenský význam. Během dne plánujeme i speciální prohlídky pro děti se vzdělávacími listy pro malé architekty. Program bude v říjnu doplněn i o komentované procházky s architekty.

Během květnového festivalu Open House Praha 2018, který proběhne o víkendu 19. a 20. května po celé Praze, jsme připravili speciální tematický okruh zahrnující dvacet prvorepublikových klenotů.

Seznam budov

 

 

TISKOVÉ ZPRÁVY
TZ_Open House Praha oslaví 100. let výročí vzniku republiky otevřením prvorepublikových budov. První otevírá již tuto neděli! (25. 4. 2018)

 

ORGANIZAČNÍ TÝM
Hana Švehlová – hana.svehlova(at)openhousepraha.cz
Tereza Vosáhlová, PR projektu 
– tereza.vosahlova(at)openhousepraha.cz
Renáta Hajnová, David Suchánek

ZA FINANČNÍ PODPORU PROJEKTU DĚKUJEME

Logo MHMP