ARCHITEKTURA PRVNÍ REPUBLIKY V PRAZE

O PROJEKTU

V letošním roce oslavujeme sté výročí založení Československé republiky. I my jsme si pro vás připravili několik budov z tohoto období, na kterých chceme ukázat odvahu a sílu osobností architektů, kteří v té době přinášeli nové pohledy na architekturu, pracovali s novými materiály a nebáli se inovací. Proto jsme se rozhodli vám v rámci našeho projektu Architektura první republiky v Praze postupně představit a otevřít několik běžně nepřístupných budov, které s tímto obdobím souvisí, a demonstrovat na nich pestrost architektonických stylů a přístupů v jejich historickém i funkčním kontextu.

V dubnu jsme zpřístupnili reprezentativní palác Archa, v květnu v rámci festivalu Open House Praha hned 20 významných staveb a další budovy plánujeme otevřít v průběhu roku od září do listopadu. Vyvrcholením bude zpřístupnění více budov najednou včetně bohatého doprovodného programu v neděli 28. října, přímo v den oslav vzniku Československé republiky. 

Seznam otevřených budov bude zveřejněn do konce července 2018. 

 

TISKOVÉ ZPRÁVY
TZ_Open House Praha oslaví 100. let výročí vzniku republiky otevřením prvorepublikových budov. První otevírá již tuto neděli! (25. 4. 2018)

 

ORGANIZAČNÍ TÝM
Hana Švehlová, hlavní koordinátorka projektu – hana.svehlova@openhousepraha.cz
Michaela Pánková, PR a komunikace 
– michaela.pankova@openhousepraha.cz
Renáta Hajnová, David Suchánek, produkce

ZA FINANČNÍ PODPORU PROJEKTU DĚKUJEME

Logo MHMP