Od 13. května otevíráme infocentrum a zveme vás na další doprovodné programy!

Open House Praha není jen jeden víkend v roce. Již tradičně od 13. května otevíráme festivalové infocentrum. Opět nás najdete v jednom z bývalých radničních domů – na Malém náměstí 7, v Praze 1 (nedaleko od Staroměstského náměstí). Přijďte si koupit festivalového průvodce a další suvenýry, které jsme připravili. Otevírací doba je po–pá 10.00–18.00 hodin a so–ne 9.00-19.00 hodin.

Součástí Open House Praha je letos i bohatý doprovodný program, který se odehraje nejen o víkendu, ale i v týdnu před festivalem. V úterý 14. května 2019 od 18.00 hodin můžete na parníku Vltava vyplout za poznáním města z trochu jiné perspektivy. Čeká vás komentovaný výklad o vývoji pražského nábřeží a pražských mostech od architekta Petra Kučery.

Ve čtvrtek 16. května od 19.00 hodin se pak v Centru pro architekturu a plánování hl. města Prahy (CAMP) dozvíte jak vznikají mega stavby ze stovek tisíc lego kostek. Přednášku Eduarda Hyblera, jednoho z hlavních stavitelů Czech Repubrick, který stojí za stavebnicemi obřího Národního muzea, Tančícího domu, vysílače Ještěd, by si neměl ujít žádný lego nadšenec.

V průběhu víkendu pak bude probáhat řada speciálních prohlídek v budovách s architekty, historiky či odborníky.

Více informací o těchto programech najdete v sekci Doprovodný program.

 

Kde nás od 13. května najdete? Na Malém náměstí 7, na Starém Městě.