DOPROVODNÝ PROGRAM

Pracovní listy pro děti

Ve Skleněném paláci, Quadriu, Main Pointu v Karlíně, areálu Podkovářská a Ústřední telekomunikační budově CETIN máme pro děti připravené pracovní listy, které vedou k pozorování okolí, kritickému přemýšlení a ke kreativitě.

1435mm / Nákladové nádraží Žižkov

Prostor pro kulturu 1435mm vedený Národním filmovým archivem ožívá na Nákladovém nádraží Žižkov již druhým rokem. Letos ve spolupráci s barem Pragotron připravuje bohatý program letního kina, koncertů, divadel i přehlídek. V rámci festivalu se uskuteční bleší trhy s živou hudbou a DJs.

Areál Podkovářská

Nahlédněte do ateliéru vizuálního umělce Federica Díaze, který ve své tvorbě využívá nová média a technologie. K vidění budou i prostory natáčecího studia Mňam TV.

Danube House – kanceláře společnosti Ackee

Navštivte krátkou přednášku architektů ze studia ZOAA Architekti o práci na projektu interiérů kanceláří v oba víkendové dny od 15.00 hodin.

Dům U Dvou zlatých medvědů

Užijte si s dětmi interaktivní program pod taktovkou Muzea hlavního města Prahy, které v historické budově sídlí. Vaše ratolesti se hravou a zábavnou formou seznámí s domem a jeho historií.

Evangelický hřbitov ve Strašnicích

Na komentovanou prohlídku hřbitova v sobotu od 10.00 hodin vás zvou architekt Filip Ditrich a ředitel Pohřebního ústavu hl. města Prahy Julius Mlčoch. (Sraz u hlavní brány.)
V neděli v 9.30 hodin můžete zavítat na pravidelnou bohoslužbu Církve československé husitské, která se koná ve hřbitovní kapli. Ta bude po oba dny otevřená.

Fakulta elektrotechnická ČVUT v Praze

I letos můžete nahlédnout do různých vědeckých pracovišť fakulty nebo si prohlédnout výstavu historické výpočetní techniky Století informace – počítačový svět II.

Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy

Letos budete mít možnost nahlédnout pod pokličku vznikajícího CAMPu – Centra architektury a městského plánování, které bude otevřeno v září. Těšit se můžete i na výhled ze 4. patra budovy C. Komentované prohlídky v sobotu i neděli, v neděli s Adamem Gebrianem v 10.00, ve 12.00 a ve 14.00 hodin.

Masarykovo nádraží

V sobotu i neděli odpoledne se vypravte na komentovanou vycházku Mezi dvěma pražskými nádražími, kterou připravil Tomáš Bezouška z Českých drah. Na Masarykově nádraží se dozvíte zajímavosti z historie nádraží i jeho provozu a navštívíte Masarykův salonek. Cestou na pražské hlavní nádraží vám pak průvodce mimo jiné prozradí, kudy vedlo městské opevnění nebo kde se nacházel pražský šibeniční vrch. Na hlavním nádraží navštívíte secesní Fantovu odjezdovou halu a nakonec si prohlédnete unikátní císařskou čekárnu. Doporučujeme předchozí rezervaci na e-mailu: bezouska@zap.cd.cz. Přihlášky se přijímají do 10. května, nebo do vyčerpání míst. Čas začátku a místo setkání účastníci obdrží e-mailem.

Nádraží Praha-Bubny

Iniciativa Památník Šoa Praha si pro vás na oba víkendové dny připravila bohatý kulturní program, který proběhne na prvním nástupišti. V sobotu i v neděli od 15.00 hodin můžete navštívit veřejnou prezentaci výtvarných záměrů Památníku Ticha pro tuto sezonu spojenou s výtvarnými osobnostmi okruhu Kurta Gebauera či výtvarného studia Prám. Svou účast na kulturní intervenci pro bubenský Brownfield přislíbili také Kryštof Kaplan, Eva Koťátková, Bohdan Holomíček, Martin Janíček a další. V sobotu se nádraží rozezní hudebními rytmy – od 17.00 hodin vystoupí zpěvačka a klavíristka Kataryna Kolcová, od 19.00 hodin si můžete užít koncert jedné z nejúspěšnějších romských kapel Terne Čhave. V neděli od 16.00 hodin se uskuteční představení Divadla Aldente herců s Downovým syndromem. Vstup zdarma. Více na: www.bubny.org.

Nádraží prezidenta Wilsona, Praha hlavní nádraží

V salonku hlavního nádraží se uskuteční promítání historických fotografií pražských nádraží.

Národní dům v Karlíně – sídlo Českého rozhlasu Regina a Region

Zaposlouchejte se na Garden Session Českého rozhlasu do mixu taneční hudby v režii DJs rádia Regina DAB Praha.

Palác Metro – Divadlo Image

Prodlužte si prohlídku nově zrekonstruovaného Divadla Image návštěvou večerního představení The Best of Image. Divadelní kus představující to nejlepší z tvorby černého divadla se uvádí po oba víkendové dny vždy od 20.00 hodin. Zájemci obdrží poukaz pro dvě osoby za cenu jedné vstupenky.

Památník národního písemnictví – Malá vila

Památník národního písemnictví pro vás společně se spolkem Storytelling připravily příběhy, které vás přenesou do hravé doby poetismu, železných padesátých let, osamělého exilu nebo na loď psích pirátů. Vyprávění proběhnou po oba víkendové dny vždy od 11.00, 13.00, 15.00 a 17.00 hodin. V mezičase si můžete prohlédnout pracovnu Ladislava Mňačka nebo si od ruchu velkoměsta odpočinout ve skryté zahradě.

Parní mlýny – kanceláře společnosti HBO Europe

Při prohlídce příjemných kancelářských interiérů se na chvíli zdržte a zhlédněte videoprojekci představující aktuální tvorbu televizního vysílání HBO.

Salabka

Ochutnejte některé z patnácti odrůd vín nebo pálenku z nové palírny z největšího pražského vinařství.

Sazka

Sazka a sport k sobě už po desítky let neodmyslitelně patří. Díky festivalu máte jedinečnou příležitost si prohlédnout, ale i si na vlastní kůži vyzkoušet aktuální sportovní projekty, které tato loterijní společnost podporuje nebo sama vytváří. Na místě například můžete zjistit, jak jste na tom s fyzičkou, a následně konzultovat výsledky s odborníky. Dále se můžete poměřit s výkony slavného hokejisty Jaromíra Jágra nebo získat podpisy českých olympioniků či jiných známých sportovců.

Společenské centrum BETHANY

V sobotu v 9.50 hodin jste srdečně zváni na pravidelnou bohoslužbu Církve adventistů sedmého dne.

Velodrom na Třebešíně

Nasaďte si helmu a nasedněte na speciální dráhové kolo, které vám bezplatně zapůjčí cyklisté z TJ Kovo Praha. Na nejrychlejší závodní dráze v České republice zažijete jedinečný pocit zrychlení.

 

A ještě něco navíc…

Infocentrum v Hybernské

Festivalové infocentrum obydlí od 9. května jeden z prostorů rozsáhlého areálu na adrese: Hybernská 4, který se s jarní sezonou probouzí díky společnému projektu Hybernská ožívá Univerzity Karlovy a Magistrátu hlavního města Prahy. V nevyužité budově v centru Prahy se na přechodnou dobu otevřela kavárna, bar, galerie, kinosál, přednáškový sál i dětský koutek a konají se tu kulturní akce různého druhu. V rámci festivalu můžete absolvovat prohlídku vybranými částmi areálu, který by se do budoucna měl stát novým studentským kampusem Filozofické fakulty UK, místem pro umělecká a tvůrčí setkávání studentů, akademiků i kulturní veřejnosti.

V sobotu od 15 hodin připraví Containall výtvarnou dílnu pro děti, večer přijďte na hudební program a pobýt spolu.