JAK SI OPEN HOUSE UŽÍT

Prohlídkový okruh na míru

Na tomto festivalu jste svými vlastními průvodci. Sami totiž víte nejlíp, jaký typ budov a prostorů vás zajímá. Na výběr jich máte 43 a jsou mezi nimi historické stavby, kancelářské budovy a interiéry i například industriální objekty. V nabídce je rovněž řada budov z programu dvou uplynulých ročníků, abyste je měli šanci navštívit, pokud jste to doposud nestihli.

Kdy je otevřeno?

Majitelky a majitelé budov se do festivalu zapojili dobrovolně. Proto si sami rozhodují, zda svůj objekt zpřístupní na celý víkend, anebo jen na jeden den. Většina domů je otevřena od 10.00 do 18.00 hodin. Ale raději si informaci najděte u popisu jednotlivých objektů, protože výjimky existují.

Kde najít informace

Od 9. května nás můžete navštívit ve festivalovém infocentru, v zadním traktu objektu Hybernská 4 (vstup z ulice), kde vám rádi zodpovíme vaše dotazy. V infocentru a ve vybraných budovách si také můžete zakoupit katalog a mapu obsahující seznam a kompletní informace k otevřeným prostorům. Základní informace naleznete na webu  či v mobilní aplikaci dostupné pro Android a iOS. Neváhejte se obracet s dotazy na naše dobrovolníky v tričkách festivalové barvy. Můžete nám i zavolat na telefonní číslo: 606 372 327.

Budou katalogy a mapy kromě infocentra k dostání i na všech budovách?

Katalogy společně s mapou budou k dispozici na 11 vybraných budovách – areál Podkovářská, Invalidovna, Kramářova vila, Chráněné zdravotnické pracoviště v Thomayerově nemocnici, Main Point Karlín, Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR, nádraží Praha-Bubny, Palác Archa, Skleněný palác, QUADRIO a Ústřední telekomunikační budova CETIN. Je možné, že díky našim dobrovolníkům si materiály budete moci zakoupit i na jiných budovách, ale nemůžeme vám to garantovat.

Sami, nebo s průvodcem?

Část budov je zpřístupněna volně, procházet je můžete sami, svým tempem. Ve většině z nich jsou prohlídky organizovány do skupin různé velikosti, které budou odbavovány buď průběžně, nebo v předem danou hodinu. Velikost skupin je výsledkem dohody s majiteli budov, proto prosíme, abyste toto omezení respektovali. Jen tak se nám podaří opakovaná spolupráce a můžeme vám slíbit zpřístupnění budov v dalších letech. V letošním roce proběhly registrace pouze do technických prostor jedné budovy.

Dlouhé fronty?

Fronty jsou součástí Open House. Většinou nebývají tak dlouhé, že by se to v nich nedalo vydržet. Využijte příležitosti a podělte se se sousedy v řadě o zajímavé tipy a doporučení, kam se vypravit a která budova vás obzvláště zaujala. Buďte také, prosíme, ohleduplní k lidem se sníženou pohyblivostí či handicapem, seniorům, těhotným a maminkám s kočárky a nechte je vstoupit do budovy přednostně.

Kam vzít děti?

I letos nabídnou naši dobrovolníci u vstupu k vybraným budovám dětem zábavné pracovní listy. Interaktivní program pro děti připravili také zaměstnanci Muzea hlavního města Prahy v domě U Dvou zlatých medvědů. SAZKA uvítá ve své budově celou vaši rodinu s programem souvisejícím se sportovními aktivitami společnosti. Více informací naleznete v samostatné sekci katalogu Doprovodný program.

Můžete vstoupit

V každé budově budete přivítáni našimi dobrovolníky a spolupracovníky, kteří vás provedou vyhrazenými částmi objektu a zodpoví vaše dotazy. Řiďte se jejich pokyny a držte se pouze ve vymezených prostorách. Prosíme vás, abyste se chovali jako na návštěvě, neohrožovali bezpečnost svoji ani ostatních a byli ohleduplní. V opačném případě si pořadatelé vyhrazují právo vás z budovy vykázat.

Kolik to stojí?

Vstup do všech budov, účast na doprovodných akcích, stažení dvojjazyčné aplikace a pracovní listy pro děti jsou zdarma. Podpořit nás můžete zakoupením katalogu (40 Kč), mapy (20 Kč), balíčku katalogu s mapou (50 Kč), trička (290 Kč) či plátěné tašky (100 Kč). Pokud se vám festival líbí, můžete nás podpořit i finančně na č. ú.: 2600626911/2010. Váš příspěvek nám pomůže při organizaci dalšího ročníku. Děkujeme a přejeme vám krásný otevřený víkend!