Projekt Architektura první republiky v Praze pokračuje i na podzim

Festival Open House Praha 2018 sice skončil, ale na podzim se budete s námi moci podívat do vybraných prvorepublikových budov. Připomínáme si tak v rámci projektu Architektura první republiky v Praze letošní stoleté výročí od založení Československa. Od září do listopadu tak budete mít jedinečnou příležitost navštívit zdarma 10 prvorepublikových běžně nepřístupných architektonických skvostů postavených mezi lety 1918 až 1938.

Projekt vrcholí v den oslav vzniku Československé republiky, 28. října 2018, kdy se kromě Tyršova domu (otevřeného již v září) otevře sídlo ministerstva průmyslu a obchodu na Františku od Josefa Fanty s nepřehlédnutelnou skleněnou kupolí, Gočárův Dům zemědělské osvěty na Vinohradech, palác Metro na Národní třídě a také řada církevních staveb od předních architektů té doby – Josefa Gočára, Jože Plečnika či Pavla Janáka. Říjnové oslavy doplní komentované vycházky s architekty po vybraných pražských čtvrtích, speciální programy pro děti i prohlídky pro neslyšící. Poslední budovou, která bude zpřístupněna 25. listopadu 2018 je funkcionalistický skvost, komplex tzv. francouzských škol v Dejvicích od architekta Jana Gillara.

Vstup do budov je zdarma bez nutnosti předchozí rezervace.

Chystáme i komentované vycházky s architekty Zdeňkem Lukešem a Petrem Kučerou, sledujte Fb událost nebo se přihlaste k odběru newsletteru. Informace o procházkách zveřejníme v polovině října. Na procházky bude nutné se předem registrovat.

Více o projektu Architektura první republiky v Praze zde.

Přečtěte si články o vybraných budovách na našem novém blogu zde.