Pražské kreativní centrum

všechna čtyři patra, sály v domě U Minuty, pavlače a střecha

sobota, neděle 10.00–17.00 hodin (kavárna a pavlače otevřeny do 22.00 hodin)

Doprava: metro A / tram (Staroměstská) / metro A, B (Můstek)
Forma zpřístupnění: skupiny dle kapacity prohlídky
doprovodný programprezentace propagačních materiálů partnerů a jejich činností v prostorách domu U Zlatého rohu; čítárna Skautského institutu; prohlídky historických budov se sdružením PragulicToaletyobčerstvenívýhledykatalog OHPInfocentrum

Adresa: Staroměstské náměstí 4/1, Praha 1-Staré Město
Rok: dům U Zlatého rohu: 1622, dům U Minuty: 1615; 2017 (poslední rekonstrukce)
Architekti: SGL Architekti (poslední rekonstrukce)

PKC je živá a tvůrčí laboratoř v srdci města. Spojuje aktivní občany, nevládní organizace a zástupce soukromého sektoru s veřejnou správou. Ti všichni společně se zamýšlejí nad využitím kreativního potenciálu naší společnosti nebo technologií a inovativních řešení pro rozvoj města. Přijďte si prohlédnout, jaký nový obsah dostaly historicky nesmírně cenné radniční domy, a nechte se oslovit a inspirovat tvůrčími myšlenkami, které zde vznikají! V rámci doprovodného programu jsou připraveny i speciální komentované prohlídky. 

V jednom z radničních domů pro vás zároveň otevíráme od 14. května festivalové infocentrum (vstup z podloubí Malého náměstí, číslo 9). V pracovním týdnu nás zde najdete od 10.00 do 18.00 hodin a v průběhu festivalového víkendu od 9.00 do 19.00 hodin.