V neděli 30. září otevřeme na celý den Tyršům dům na Malé Straně

Na podzim pokračujeme v otevírání architektonicky významných budov, které vznikly v období první republiky. Připomínáme si tak v rámci projektu Architektura první republiky v Praze letošní stoleté výročí od založení Československa.

V neděli 30. září 2018 na celý den od 10.00 do 18.00 hodin otevřeme pro veřejnost Tyršův dům na Malé Straně, budovu postavenou mezi lety 1921–1925 pro účely sídla Československé obce sokolské. „Sluneční lázně na střeše, nejstarší bazén v Praze nebo běžecká dráha u Čertovky – Tyršův dům se ve své době mohl pyšnit tím nejlepším zázemím pro sportovní a tělovýchovnou činnost,” říká Andrea Šenkyříková, ředitelka organizace Open House Praha a dodává: „Jedná se o areál, který je dokonalým příkladem vysoké úrovně české architektury období první republiky.”

V rámci komentovaných prohlídek, které budou probíhat každou celou hodinu, se dozvíte více o historickém osudu Tyršova domu a v případě dobrého počasí bude mít možnost vystoupat až na jeho střechu, kde se nacházely pověstné sluneční lázně a odkud se otevírají neobyčejné výhledy na Prahu. Volně přístupné budou reprezentativní prostory Michnova paláce. Vstup na prohlídky je zdarma bez nutnosti předchozí rezervace. Doprovodný program je připraven i pro dětské návštěvníky, kteří se mohou společně s rodiči v 15.00 hodin zúčastnit speciální interaktivní komentované prohlídky. Celý komplex Tyršova domu se spolu s dalšími osmi budovami a prostory otevře ještě jednou 28. října 2018, přímo v den oslav výročí založení republiky.

Více informací o Tyršově domě naleznete zde.

Přidejte se k události na Facebooku!

Přečtěte si více o historii Tyršova domu na našem novém blogu!