PROGRAM PRO DĚTI

Z NAŠÍ DÍLNY

V pěti  vybraných budovách (CETIN, IPR Praha, Národní technická knihovna, QUADRIO a Petschkův palác,) si mohou vaše děti během prohlídek vyplnit hravé listy pro malé architekty a dozvědět se tak zábavnou formou více o konkrétní stavbě a její architektuře.

Nově jsme letos připravili speciální prohlídky určené pro děti od 5 let. Prohlídky se konají v těchto budovách a není třeba se na ně předem registrovat:
– IPR Praha (so, ne 10.00 a 15.00 hodin),
– Národní technická knihovna (ne 10.00 a 15.00 hodin),
– Petschkův palác (ne 10.00, 15.00 hodin),
– QUADRIO (so 10.00, 15.00 hodin).

V obou infocentrech také můžete zakoupit festivalový achitektoníček, který si mohou děti vyplňovat v průběhu celého víkendu. Pomůže jim ve zkoumání a pozorování nejen domů, ale i veřejného prostoru kolem nich. Děti se tak samy mohou zamyslet nad tím, jak by mělo vypadat město, ve kterém by chtěly žít.


DALŠÍ PROGRAMY V JEDNOTLIVÝCH BUDOVÁCH

CAMP
otevřená tvořivá dílna pro děti a jejich rodiče v průběhu celého víkendu

Dům U Dvou zlatých medvědů
pracovní listy pro děti

Ministerstvo zemědělství ČR
zábavný program pro celou rodinu před budovou ministerstva (farmářský trh, sprejování na zeď, divadlo, koncerty, pojízdné muzeum, hry a další)

Národní technická knihovna
tvůrčí dílny v průběhu celého víkendu (stavění ze stavebnice Kapla, výroba papírového modelu NTK z kartonu, výtvarná soutěž Nakresli knihovny, kvízy a hádanky)

Památník národního písemnictví – Malá vila
Storytelling – vyprávění příběhů – v zahradě vily (každé 2 hodiny, začátek v 11.00 hodin, poslední v 17.00 hodin)
Na zahradě Malé vily se bude celý víkend vyprávět. Storytelling, ve zkratce řečeno vyprávění příběhů, je návrat a znovuobjevování hluboce zakořeněné tradice vyprávění. Je to ta nejpřirozenější lidská činnost i umění zároveň. Dějiny lidského rodu můžeme číst jako jedno velké vyprávění, ale těžko je převyprávíte dítěti před spaním. A o to právě jde.
Vhodné pro děti i dospělé.