První den festivalu Open House Praha 2018 je za námi!

V sobotu 19. května 2018 odstartoval první den festivalu městské architektury Open House Praha. Veřejnosti své dveře otevřelo 64 budov a prostor, kam se běžně návštěvníci nedostanou.

V deseti městských částech hlavní metropole dnes lidé nahlíželi do prostor a objektů, které jsou jim jinak nepřístupné nebo uzavřené. Odstartoval totiž již čtvrtý ročník festivalu Open House Praha. Festival s mottem “Otevíráme město” bude pokračovat ve většině letos zpřístupněných budov i zítra. V neděli se otevře i Vinařství Salabka. Těšit se můžete i pokračování komentovaných prohlídek nebo speciálních dětských programů.

Pro letošek se sobotním večerem loučíme s Tyršovým domem a Michnovým palácem, Ministerstvem zemědělství České republiky, Gymnáziem, Základní školou i Mateřskou školou Duhovka, Základní školou a Mateřskou školou Bílá, činžovním domem od architekta Kamila Roškota – mateřskou školou Baby Smiling School, Zátkovou sodovkárnou – sídlem Ogilvy Czech a kanceláří společnosti Ackee v Danube House.

Na závěr dne vám ještě přinášíme malé shrnutí. Světový festival městské architektury známý pod značkou Open House se v Praze koná letos již po čtvrté. V letošním roce se návštěvníkům otevírá rekordních 65 budov, o které se stará 300 dobrovolníků. Celková návštěvnost festivalu je odhadovaná na 50 tisíc – jen během prvního dne festival zaznamenal téměř 23 tisíc návštěv.

My jsme si to moc užili, doufáme, že vy také. A těšíme se s vámi zítra zase na viděnou!

Tým OHP